Sedat Peker Neden Kadro Dışı Bırakıldı? (1. Kısım)

Sedat Peker Neden Kadro Dışı Bırakıldı? (1. Kısım)

Işıkları Kapat
Otomatik Oynat
Daha
Daha sonra izle/dinle
Sorun Bildir

Sorun Bildir


Açıklama:

Düzenin her daim yanında tuttuğu, ihtiyaç anında devreye soktuğu mafyalar, şimdi yeni bir operasyonun parçası haline gelmiş durumda.
Bu kez bu operasyon iki taraflı yürüyor, bir tarafta Ağar ve Çakıcı var ve bu ikilinin arkasında AKP ve MHP. Daha doğrusu belki de bu ittifakın bir kesimi…

Diğer tarafta ise son yıllarda AKP’nin resmi “mafyası” gibi davranan, AKP yöneticilerinin ricasını kırmayarak “eski vekili karakolda dövdüren”, AKP destekli ÖSO’ya tırlar dolusu destek gönderen, AKP’ye destek mitingleri yapan, Erdoğan’a diktatör diyenleri bayrak direklerine asmakla tehdit eden, “ölümüne Cumhur İttifakı” diyen Peker.

Peker açık konuşuyor, yayınladığı videolarla Pelikan, Berat Albayrak ve Mehmet Ağar’ı işaret ediyor, Erdoğan’ı bu “ekiplerden” ayırarak dikkat çeken ifşaatlarda bulunuyor. Ve yine kimi iddialara göre aslında Ağar üzerinden Albayrak ve Erdoğan’a vuruyor.

İki tarafı teraziye koyduğunuzda Peker’in diğer tarafa göre çok daha “zayıf” bir figür olduğu söylenebilir, dolayısıyla kullandığı ifadeler, yaptığı açıklamalar bir planın parçası olduğunda anlam kazanıyor.

Peki, ülkücü mafya Peker’in son günlerdeki video operasyonun arkasında ya da yanında kim, kimler var?

Videoların içeriğine ve profesyonelliğine bakılırsa planlı bir kavganın fitilinin ateşlendiği ortada. Dolayısıyla iş bir mafyanın “sinirinin bozulması” sonrası yapılan ifşalardan çok, planlı bir kavgadan ilk kesitleri andırıyor.

Bu “ifşaların” kime yaradığı, kimleri zora soktuğuysa sır değil.

Peki, şimdilerde “muhalefetin” bir bölümü için “sevimli” bir figür haline gelmeye başlayan, iktidarın karşında bir güç gibi gösterilmek istenen ülkücü mafya Sedat Peker kimdir? Nasıl ilişkileri var, son yıllarda neler yaptı, kavga neden başladı, nasıl buraya geldi?

Yazan: Ali Ufuk Arıkan – soL Haber
Seslendiren: Arda Kavaklıoğlu
Okumak için:
https://haber.sol.org.tr/haber/bir-sedat-peker-portresi-ve-bir-soru-neden-kadro-disi-kaldi-304672

BSMTV’yi büyütmemize destek olmak için kanalımıza katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCKNh5Z8DcNriTuBtaYdMEhg/join

Yorumlar